Zdjęcia czajek spotkanych przy gościńcu ( 7)

   Od kilku już miałem okazje obserwować te ptaki a dokładnie jedną czy dwie pary w moje okolicy,  zastanawiałem się dłuższy czas co to może być za gatunek, Nie posiadałem lornetki, więc trudno było mi się przyjrzeć co to ptaki, miałem pewne podejrzenia, które się rozwiały w tamtym toku. Tej wiosny zrobiłem im pierwsze zdjęcia. Nie są łatwym obiektem fotograficznym, bardzo zwrotne, wykonują wiele ewolucji w powietrzu. Udało się jednak zrobić parę fotek w miarę przyzwoitych powiedzmy.  Poprzedniego dnia przed zrobieniem tych zdjęć widziałem  wieczorem jak wykonywały te swoje ewolucje w powietrzu. Następnego dnia przy drodze, zauważyłem je jak przeganiały wrony i przysiadały na podmokłej łące bo takie tereny głównie zamieszkają ( torfowiska stepy a także pola uprawne). Co ciekawe czajki nie budują gniazd tylko składają jaja do skąpo wysłanego płytkiego dołka a pisklęta opuszczają gniazdo zaraz po wykluciu. Przemieszczają się więc ciągle bo dziś już ich w tamtej okolicy nie widziałem...

czajka na łące
pierwsze zdjęcie


czajka w locieczajka w locie
zdjęcia w locie
lecąca czajka

młoda czajka
a to dopiero niespodzianka zaledwie 20 m od drogi


Zdjęcia zaobserwowanych ptaków

Komentarze

 1. Widzę nowy blog! Ciekawie się zapowiada! Życzę powodzenia i wytrwałości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, wytrwałość -" święta prawda" mam nadzieję, że dam radę :)Pozdrawiam

   Usuń
 2. O, konkurencja ;P Zapowiada się ciekawie. O ilę mogę zapytać to jakim sprzętem robione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konkurencje ze mnie słaba :)
   Zdjęcia wykonuję aparatem Canon eos 1100d + 300setka canona :)

   Usuń
  2. Nie wpadaj w kompleksy. Nie pędzel czyni malarza, nie aparat czyni fotografa. Zobacz na flickr i przylukaj fotki zrobione takim samym, albo i gorszym sprzętem :)

   Usuń
  3. To mój pierwszy sezon z takim aparatem i obiektywem, z czasem nabiorę doświadczenia nie wszystko zależy od sprzętu, dzięki :)

   Usuń
  4. Ja mam do canona 300 dokręcony... Canon 350d. Aż dziwne, że ten antyk jeszcze śmiga, zwłaszcza po tym co przeżył :)

   Usuń
 3. Czajki super :) Szkoda, że na zdjęciach nie można oddać tych ich zakręconych wygibasów w locie, ale i tak prezentują się znakomicie. Chyba mieszkasz w jakiejś ptasiej okolicy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest łatwo operować aparatem gdy chce się zrobić im zdjęcie, mogły by one na pewno wyjść trochę lepiej, nie do końca dobre zrobiłem ustawienia ale fakt obserwacja udana, jestem zadowolony:)
   Czy w ptasiej okolicy mieszkam więc na pewno trochę ptaków jest, to bardziej równiny teren, do rzeki daleko, na małych stawach, wodnych ptaków brak ale zawsze coś się uda wypatrzeć :)
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Miałem na myśli, że czajka to wybitnie "filmowy" ptak. Żadne zdjęcie nie odda cudaczności jej lotu. Wolę zdjęcia, niż filmy, ale czasami film jest lepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam serdecznie i tak trzymać :)

   Usuń
 4. Świetne czajki! :) Przy okazji odpowiadam na Twoje pytanie o mój sprzęt. Zdjęcie robię Nikonem D5100, do którego mam kit 18 -55 i drugi obiektyw 55-300 VR.

  Pozdrawiam serdecznie i czekam na nowe posty przyrodnicze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, miło, że zajrzałaś :) Twoje zdjęcia są naprawdę świetne, nie to co moje :) Mają w sobie w coś takiego, że wydają się takie jak żywe:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)

Popularne posty