Ślady wydry (16)     Na takiej właśnie leśnej drodze znalazłem jak się w końcu udało potwierdzić tropy wydry. Nie byłem do końca przekonany że to właśnie ona pozostawiła te ślady, ponieważ do najbliższej rzeki było 2 km, co prawda tropy były 100 m. od kanału, który wpada do pobliskiej rzeczki ale nie było to w pełnie oczywiste i od razu wiadome.
Jeśli robimy zdjęcia tropów zwierząt starajmy się przyłożyć jakiś przedmiot do śladu, żeby łatwiej było później określić jego rozmiar, sam posłużyłem się  dekielkiem od obiektywu ( na zdjęciu jest przednia łapa ). Kolejne zdjęcia to tylna łapa i układ tropów, niestety  to zdjęcie nie do końca mi się udało.
Obiecałem, że o śladach pozostawionych przez zwierzęta napiszę więcej, pamiętam o tym, postaram się przygotować ten post w najbliższym czasie. Pozostaje mi tylko zachęcić was do dokumentowania wszystkich obserwacji świata przyrody, począwszy od śladów jakie pozostawiają po sobie zwierzęta a które napotkamy podczas naszych wędrówek.
Spis wszystkich wpisów z tego bloga.

Komentarze

 1. Wiedza to podstawa. Pewnie bym myślał, że to psie i zlekceważył. Fajna reklama Canona ;) Ja jednak dekielek wolę nosić przywiązany :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może uda mi się pokazać co najważniejsze tropy, psie mają specyficzny charakter :) Przydałoby się nosić ze sobą jakiś centymetr :) nie miałem również paczki chusteczek a że dekielek był pod ręką :))
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Fajnie ciekawie piszesz o tym co spotkasz i zobaczysz:)a tropy ciekawe ale nie zawsze tak ladnie wychodzą jak na foto.najgorzej robi się na sniegu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moniko, zapraszam ponownie :)) W lato najlepsze świeże ślady po deszczu a w zimie na mokrym śniegu :D
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawie opisujesz swoje obserwacje i wysnuwasz bardzo logiczne wnioski. Ciągnij tak dalej ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, czasem się mogę pomylić ale należy mnie poprawiać :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Lubię odwiedzać Twój blog. Kolejny przykład, że wszystko dookoła jest ciekawe, tylko niektórzy ludzie są nieciekawi i dlatego wszystko jest dla nich nudne. Zawsze lekceważyłem leśne tropy, ale chyba teraz zacznę patrzeć nie tylko na drzewa, ale i na błotko pod nogami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję ;) Tropienie śladów zwierząt staje się bardzo popularnym hobby, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobne ślady widziałam zimą na śniegu przy stawie.Chyba przyszły na ryby:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)

Popularne posty