Żółto-czarny ptak licznie widziany zimą ( 5)


    2 miesiące temu udało mi się spotkać stadko czyży. Należą one do rodziny łuszczaków, zimą odżywiają się głównie nasionami drzew liściastych - brzóz, olch i innych bylin. W naszym kraju można je spotkać w północno-wschodnich jego rejonach a w zimie praktycznie wszędzie podczas przelotu i nalotów. Ptaki niezbyt płochliwe, spotkane przeze mnie żerowały bardzo blisko i nie uciekały, niektóre z tych które przybyły z dalekiej północy mogły nigdy wcześniej nie widzieć człowieka...

samica czyża
samica czyża

samica czyża

samiec czyża

samiec czyżaKomentarze

 1. Hi Damien. Lovely views of the Siskin.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i pięknie! Damian założył bloga i nic nie powiedział! Ale na szczęście ma się swoje wtyki! :) Super, że i Ty teraz będziesz pokazywał swoje poczynania. Czyże wyszły świetnie, ale czemu są kwadratowe? :))) Nie lepiej kadrować normalnie w proporcjach 4:3? Oczywiście tak tylko pytam, zwykła sugestia :)
  Pozdrawiam, Olek

  OdpowiedzUsuń
 3. W sieci informacje same się roznoszą :)
  W tym poście skupiłem się na samej obserwacji a już kompletnie zapomniałem o artystycznym ujęciu :) Początki nie są łatwe :))
  Dzięki za wizytę, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Są tacy, którzy uważają, że "Zawsze Kwadrat, głupcze!". Swoją drogą dobry to był blog i szkoda, że już nie jest kontynuowany. Nie jestem tego formatu zwolennikiem, ale kadrować można różnie, zależnie od potrzeb. Ja mam ekran 1366x768 więc zdjęć do wyświetlania na nim na pewno nie wykadruję w kwadrat :)

  A czyżyki są super. Szkoda tylko, że większość ludzi jest ślepa na piękno, które ich otacza i woli słuchawki i ekran smartfona, tableta, czy innego gadżeta.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)

Popularne posty