Wędrujący jeż i drozd śpiewak z dżdżownicą ( 20 )

gdzie można spotkać jeża

   W ostatni weekend niestety nie udało mi się wyrwać w teren. Sobota upalne ciepło, wcześnie rano wstać mi się nie udało a w niedzielę z kolei moje plany pokrzyżowały poranne deszcze i burze, później było pochmurno, pogoda nie sprzyjała robieniu zdjęć. Nie zawiódł mnie jednak jeż, który rozpoczął już żerowanie o 15.00 i pozwolił mi na zrobienie w miarę przyzwoitych fotek. W pobliżu spotkałem drozda śpiewak, który uwielbia zajadać dżdżownice i nimi się posilającego udało się uwiecznić.
Zdjęcia zrobione zostały na terenie wiejskim, zabudowanym na podjeździe, jeżyka został wypatrzony przez okno, ma już widocznie tędy swoją trasę a śpiewak sfocony przy okazji w pobliskich krzaczorach :)

O jeżu pisałem już wcześniej tutaj http://przyrodniczeobserwacje.blogspot.com/2013/06/jez-w-ogrodzie.html  ( najważniejsze informacje, ciekawostki )

jeż w moim ogródku 

Komentarze

 1. Pan jeż ślicznie się prezentuje:) U mnie też są jeże, cała rodzinka, musieliśmy ogrodzić ich gniazdo bo nasze psy stale tam leżały i przeszkadzały:)Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, to bardzo fajne zwierzątka, rodzinki jeszcze nie widziałem, tylko pojedyncze osobniki :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Jeżyk jest cudowny. Może napisz gdzie go fotografujesz. Na jakiej łące; koszonej, czy takiej bardziej dzikiej i jak Ci się udało pierwszy raz go namierzyć?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaktualizowałem wpis Radku o informacje o które pytałeś :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ja często spotykam jeża w swoim ogrodzie, gdy wieczorem wychodzę z psem. Debra już się przyzwyczaiła do niego i tylko mi wystawia, gdy jest bardzo ciemno, ale nie zaczepia go wcale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam szczęście spotykać je po południu :)) ale i późnym wieczorem też się zdarza czy w nocy. Wtedy nie boją się prawie, można je z bardzo bliska obserwować. Może uda mi się jeszcze kiedyś zrobić jakieś nocne zdjęcie jeża :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Jeżyk jest przeuroczy. Kiedyś widywałam ich więcej w mojej leśnej okolicy, teraz widzę je bardzo rzadko. Mogę za to podziwiać wiewiórki, czasami pokazują się sowy często nietoperze oraz sarenki tuż za moim ogrodzeniem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżyki się bardzo przyjemnie obserwuje :)) Wiewiórki niestety w moje okolicy ostatnio ciężko spotkać.
   Fajnie masz z tymi sarenkami a i sowy podglądać fajna sprawa.
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Super fotki i opis też ciekawy. Tak trzymać! :) Jeżyk prześliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. super spotkanie,jeży coraz mniej to każde uwiecznione spotkanie jest fajne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz będę wyglądał małych jeżeków :-)
   Pozdrawiam

   Usuń
 8. śliczne zdjęcia!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)