Gniazdo kopciuszka z pisklętami ( 15 )


Samicę kopciuszka która jest na zdjęciu powyżej miałem okazję obserwować miesiąc temu a zdjęcia gniazda miałem okazję zrobić niedawno. Ptaki te obecnie osiedlają się  w szczelinach budynków, pod dachem czy też w półotwartych budkach lęgowych. Ta para wybrała bardzo dobre miejsce pod dachem, pisklaki nie są narażone na wpływ niekorzystnie zmieniających się warunków pogodowych, mają ciepło i sucho. Gniazdo jak widać zbudowane jest z różnorodnego budulca od patyków po źdźbła traw, mech i na piórach skończywszy.


samica w gnieździe jak jeszcze wysiadywała jaja

para piskląt

Przykładowy głos, bardzo charakterystyczny jest wydawany ich "dźwięk ostrzegawczy"

Komentarze

  1. Świetne! Zwłaszcza te oczy :) W ogóle uwielbiam kopciuszki. Niby takie szare, a w odpowiednim oświetleniu wręcz piękne. U mnie na razie się nie zagnieździły (teraz mam szpaki x2 i mazurek x1), ale w następnym sezonie może jakąś budkę półotwartą sobie zafunduję. Chętnie powiesiłbym dom dla pójdźki, ale sów nie słychać w okolicy, więc chyba bez sensu by było, choć mam gdzie. To gniazdo Twoje w jakimś budynku gospodarczym? Bardzo sympatyczne fotki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki, mi również najbardziej się podoba ta fotka z oczami. Nie mam takiej możliwości by móc założyć budkę i później obserwować jak się sprawa potoczy ale spróbuję gdzieś za rok założyć :) Ostatni widziałem budkę w lesie 1,5 m nad ziemią, jakoś nikt się nie zdecydował zamieszkać, trochę za nisko według mnie.
    Zdjęcia gniazdka pochodzą z budynku którego można nazwać gospodarczym :)
    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)

Popularne posty