Ptaki z Parku Łazienkowskiego ( 21 )

     16 czerwca podczas krótkich odwiedzin  w Parku Łazienkowskim wykonałem parę zdjęć tamtejszych ptaków, post o wiewiórce pochodzi właśnie z tego parku, zdradzały to odgłosy w tle gatunku pewnego ptaka :) Od samego wejścia do parku zniewalał zapach kwitnących krzewów i kwiatów (wyczuwalny głównie był jaśminu i lipy), tamtejsze ptaki i inne zwierzątka przyzwyczajone do obecności człowieka nie są bardzo płochliwe, można do nich podejść na bliską odległość a niektóre pierwsze na widok człowieka biegną w jego stronę. Zaskoczyła mnie reakcja młodych mandaryniątek, chodziły spokojnie po przeciwnej ode mnie stronie wąskiego kanału, kiedy nagle jedno z nich zauważywszy mnie zaczęło biec do wody, pomyślałem, że je przepłoszyłem. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że całe stadko z samicą mandarynki ruszyło w moją stronę przez ten kanał. Wtedy przypomniało mi się że miałem zabrać im jedzonko o którym zapomniałem. Po krótkiej chwili całe stadko już mnie otoczyło a ja dla nich nic nie miałem. Trudno było mi się odnaleźć w tej sytuacji, musiałem zmieniać obiektyw ale parę zdjęć udało się zrobić. W parku tym i ciekawska sójka podleciała na odległość 3m, co nie może się zdarzyć w innych miejscach.


krzyżówka, ang. Mallardmandarynkanurogęśwrona siwa


<< Spis wszystkich wpisów z tego bloga >>

Komentarze

 1. Ja ubolewam, że w Olsztynie nie ma takiego parku. Fakt, można podglądać przyrodę w okolicy, ale czasem chciałoby się poobcować trochę bliżej :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, niestety niektórzy mają lepiej a niektórzy gorzej :-|
   W tym tygodniu zabrałem ze sobą aparat do innego parku w stolycy...
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Uwielbiam Łazienki i zawsze kiedy jestem w Warszawie tam zaglądam. Nie byłam tylko zimą, bo zawsze kiedy jestem nie mogę upolować śniegu.
  Myślę, że tam są najbardziej oswojone zwierzęta w Polsce. Mnie kiedyś wiewiórka wskoczyła na nogę jak jej robiłam zdjęcia, nie mówiąc o karmieniu z ręki, tak samo jest z krzyżówkami.
  Najpiękniejsze zdjęcia udało mi się zrobić w tamtym roku w październiku (są na blogu, oczywiście nie wszystkie).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się niektóre wiewiórki są na tyle śmiałe, że wchodzą na człowieka :) Poza tym sikorki siadają na rękach jak mamy dla nich nasionka słonecznika ale to w zimie. Sam osobiście nie doświadczyłem jeszcze aż takiej bliskości z tymi zwierzątkami, wszystko przede mną...
   Jest jeszcze jeden ciekawy park wart odwiedzenia o którym niedługo napiszę, odwiedziłem go przy okazji w tym tygodniu :))
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Nie byłem nigdy, gdyż nie myślałem o tym aspekcie Łazienek. Teraz, jeśli się trafię okazja, wybiorę się na polowanie :) Dla mnie zwłaszcza nurogęś ciekawa. Jeszcze nie miałem z nią przyjemności ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyrodniczo Łazienki mogą zaskoczyć, poza drobnicą( sikorki i drozdy) trafiała się czasem ciekawe gatunki. Rozglądałem się za samcem mandarynki ale nie było, same samice :) Trafiła się nurogęś, dziś już jej nie widziałem. Czasem bywa też karolinka... Warto może zerknąć czasem czy na awibazie nie odnotowano jakiejś ciekawej obserwacji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny opis tego miejsca ja tez jeszcze nigdy tam nie byłam a widać,że ptaki naprawdę człowiekolubne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybyś kiedyś była i miała czas to warto tam zajrzeć :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)

Popularne posty