Sarenka w Warszawskich Łazienkach ( 22 )


 Nawiązując do ostatniego posta http://przyrodniczeobserwacje.blogspot.com/2013/06/ptaki-z-parku-azienkowskiego-21.html)  warto wspomnieć o sarence którą można spotkać w tym parku od kilku już dobrych lat. W jakim miejscu? Widywana jest pod skarpą Ujazdowską na terenach dawnego Zwierzyńca króla Stanisława Augusta, ( warto poczytać o historii parku na http://www.lazienki-krolewskie.pl/Ogrod-krolewski.html , pozwolę sobie już nie rozpisywać o niej tutaj ).
     Dokładnie dziś rano zważyłem ją na tyłach Belwederu, w ostatniej chwili kiedy kierowałem się do wyjścia. Nie miałem już za dużo czasu by zostać na dłużej i postarać się zrobić w miarę dobre zdjęcia, wypadły by lepsze gdyby stała cała w słońcu ale wybrała akurat takie miejsce i w tym się posilała. Sarenka jest przyzwyczajona do obecności ludzi, nie wiem na jaką odległość pozwala do siebie podejść, ja spróbowałem na ok. 10 m, nie chciałem jej niepokoić. Więcej zdjęć i filmik umieszczę wkrótce :) (w wolnej chwili)
Pozdrawiam i oczywiście polecam wszystkim spacer po tym parku :-)

<< Spis wszystkich wpisów z tego bloga >>

 

Komentarze

 1. Fajnie się "wystawiła" dobrze,że nie stała na pełnym słońcu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat to zdjęcie fajnie wyszło inne są trochę ciemne, postaram się inne w miarę szybko wykadrować i umieszczę razem z filmikami :)

   Usuń
 2. A ja gapa, mogłam się wczoraj wybrać na spacer do Warszawy, ale za późno nam ten pomysł wpadł do głowy. Wizyta w Łazienkach przełożona więc na kiedy indziej ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz w przyszłości mogła to i do Parku Arkadii zajrzyj :)

   Usuń
 3. Świetne miejsce na fotografowanie przyrody ta Warszawa, ale jak pomyślę, że najpierw trzeba tam dojechać, to mi ochota przechodzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele jest w Wawie przyrodniczo ciekawych miejsc.
   Zdecydowanie częściej jesteś w Łodzi i masz do niej blisko, do Wawy Ci nie po drodze :)

   Usuń
 4. Ale wyjątkowo pozowała i to jeszcze gdzie w stolicy.Mieszkam blisko lasu ,ale nigdy zadna nie podeszła na tyle ,zeby fota wyszła pięknie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)

Popularne posty