16 sierpnia 2015

Wypatrzone ptaki, Muchołówka szara, poidło (101)

Ang. Spotted Flycatcher, Muscicapa striata

    Odżywia się nie tylko muchami ale również i innymi owadami, które chwyta w losie. Muchy zapewne odgrywają jednak ważną rolę w jej diecie. Nie jest bardzo płochliwym ptakiem. Pozwoliła na zdjęcie z odległości ok 5m. Łatwo można ją wypatrzeć ponieważ siada zazwyczaj w widocznym miejscu, z którego obserwuje okolicę by później zaatakować swoją ofiarę przelatującą w jej pobliżu. Poźniej wraca zazwyczaj w to samo miejsce . Jak jednak tak siedzi to kiwa swoim ogonem, łatwo można ją odróżnić po upierzeniu i tych charakterystycznych zachowaniach od innych ptaków.


Dziękuję za wizytę
Pozdrawiam Damian
Propozycje do przejrzenia innych stron z bloga :

1 sierpnia 2015

Szczygły i poidło dla ptaków (100)

     Szczygły to ptaki, które nie często zdarza mi się widywać a już zrobić im w miarę sprawnie dość ostre zdjęcie jest ciężko, szybko uciekają sprzed obiektywu. Od roku kiedy cały czas utrzymuję poidełko okazji do ich zobaczenia jest więcej. Wizyty te nie trwają długo, ptaki po ugaszeniu pragnienia szybko odlatują, wcześniej nerwowo rozglądając się czy nic im nie zagraża, czasami zażywają krótkiej kąpieli. Jednak okazji do ich przelotnego spotkania jest więcej i można spróbować przy tym  zrobić im zdjęcie. Jeśli dysponujemy lornetką możemy  wtedy przyjrzeć im się lepiej .Są to bardzo piękne ptak, mają wielokolorowe ubarwienie, pisałem już o nich w odległym 33 wpisie ale dzisiejsze zdjęcie jest zdecydowanie lepsze od umieszczonego wcześniej na tym blogu.

Moi drodzy czytelnicy, niestety znów wracają upały, jeżeli będziecie mogli nie zapomnijcie o naszym skrzydlatych braciach mniejszych i wystawcie i nawet najprostsze poidełko z wodą, nie jest to takie trudne, możliwości jest wiele, był o tym 75 wpis na blogu

wszystko o szczygłach ptaki

Dziękuję za wizytę i pozdrawiam serdecznie
Damian ;-)
Propozycje do przejrzenia innych stron z bloga :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...