Gniazdo bociana białego z młodymi (97)

     Podróżując ostatnio autem po mniej uczęszczanych szlakach widywałem po drodze wiele bocianich gniazd, niestety nie wszystkie były zajęte, a w niektórych widać było stojącego jednego bociana, bez młodych, może były mało widoczne. Jednak natrafiłem na takie gniazdo, blisko drogi gdzie bardzo dobrze było widać jego mieszkańców. Wyjąłem więc aparat i powstały poniższe zdjęcia. 

 Piękny widok.


Wydawało się, że są dwa a tu proszę pokazał się trzeci. Jeden z rodziców pilnuje maluchów i zapewnia im trochę cienia bo upał był okropny a drugi szuka pożywienia.Młodym powoli rosną lotki.

 
A gniazdo zbudowane jest na słupie energetycznym, pod nim cztery druty pod napięciem ...
Musiały się  naznosić patyków, kiedyś byłem świadkiem budowy takiego gniazda jak bociany rzucały patyki na druty żeby się zawiesiły.

Propozycje do przejrzenia innych stron z bloga :

Komentarze

 1. Ja mam dwa gniazda bocianie, w sumie nie daleko od domu, jakieś kilkanaście minut drogi. Obiecałam sobie je obserwować i ....zbrakło czasu...a szkoda, bo małe już coraz większe i uciekają chwile , nie do powtórzenia... Piękna rodzinka i zdjęcia:)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdjęcia. Młode bociany to urocze cudaki. Gratuluję tak bliskiego spotkania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super zdjęcia! Ja mam gniazdo przy drodze nad morze, muszę się kiedyś tam zatrzymać.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widok bocianiej rodzinki cudny.Zdjęcia piękne.Marzę o bocianim gniezdzie na mojej stodole,Czasami pojawia się jakiś bocian na łące ale nie chce zostać pewnie nie te warunki.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo piękna obserwacja. Dorodne bocianiątka wychowała ta rodzinka. A gniazda na słupach elektrycznych to częsty widok. One potrzebują przestrzeni dookoła. Znajomy przyrodnik powiedział mi kiedyś, że "bociany, gdyby mogły, założyłyby gniazdo w powietrzu" :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka piękna bociania rodzina !! Małe są śliczniutkie :)
  Piękne zdjęcia !!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym roku w Dolinie Noteci dużo par nie ma młodych, tym bardziej gratuluje pary aż z trzema młodymi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W mojej okolicy sporo jest bocianich gniazd ale właśnie pustych... a może to jakoś nie trafiałam z porą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Beautiful with two chick, excellent photography.

  OdpowiedzUsuń
 10. ale ładne już młode.Oglądając kamerki z bocianami to dużo pustych gniazd albo młode dopiero się wykluły:(coś to się pomieszało w tej przyrodzie.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. ekstra, nigdy nie widziałam młodych bocianów, a one są tak fajnie puszyste ;)
  poza tym niesamowite jest gniazdo na drutach

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajnie, że dobry rok (dużo młodych) u boćków to tendencja jak widać ogólnokrajowa :) Super te „maluchy” :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na wsi obok mojego miasteczka jest gniazdo z bocianami, ale jakoś nie mogę w tym roku się wybrać do nich w odwiedziny, trochę podglądałam je rok temu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Aż strach, a jak będzie waliło tak jak w parę dni temu.. Młode bociany i to kilka widziałam dwa tygodnie temu wracając z Łowicza. Miesiąc temu obserwowałam jak wybudowały gniazdo na wyschniętym drzewie tuż przy A1. Najwięcej jednak jest ich w okolicach Kazimierza Dolnego.
  Choć w moim rejonie łódzkim, jest jedna droga,która wzbudziła zdziwienie mojego męża (który był na rowerze), ponieważ była całkowicie biała. Zrozumiał dopiero, gdy nieopodal zobaczył sejmik bocianki. No cóż trzeba było przycisnąć na pedały.
  Cieszę się, że w tym roku zaprosili Syryjczyków do liczenia polskich bocianów. Może zrozumieją, dlaczego nie należy ich mordować z broni maszynowej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Swietne zdjęcia ,maluchy super nie widziałam nigdy ich z bliska.Dorosły dziób otwiera i woła wody,wody.Coraz więcej gniazd u nas też opuszczonych,bo właściciele nie dotarli na miejsce,zal tych ptaków,wszak oznajmiają nam co roku, że to już wiosna.

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękne zdjęcia! Miałeś niesamowite szczęście, że zobaczyłeś tę bocianią rodzinkę.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajnie złapane :) Ale, żeby tak wciąż " pod napięciem " być ... Serdeczności ślę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Miałem ostatnio jedną sytuację z bocianem, leciał tak nisko, że omal co go nie potrąciłem. Skubaniec. Świetne fotki.

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne zdjęcia i fajne kolory:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Amazing shots. I have seen the nest of these birds, but never on top of the houses the way you do in Europe. I hope to experience it one day.

  OdpowiedzUsuń
 21. Rok temu, w tym roku mam okazję obserwować bociany w gnieździe, które jest na wysokim kominie. A że mogę obserwować je stojąc na skarpie to ma się wrażenie, że są na tej samej wysokości.
  Fajne fotki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i pozostawienie po sobie jej śladu
w postaci komentarza:-)

Każdy może postawić komentarz poprzez opcję Anonimowy/ zostawiając namiary na swoją stronę lub profil :-)