23 marca 2014

Wiosenny spacer po lesie ( 67 )

    Wszystko wskazuje na to że w tym roku wcześniej lasy się zazielenią, już pojawiają się pierwsze listki, przyroda budzi się z zimowego snu, możemy śmiało ruszać do lasu na spacery po polanach i obrzeżach lasu. 
Od świtu słychać już śpiewy ptaków, które utrzymują się do wieczora. Pojawia się teraz wyśmienita okazja do dobrej obserwacji ptaków, póki na koronach  drzew dobrze nie rozwiną się liście, lepiej jest je po prostu wypatrzeć, wydaję się też teraz mnie płochliwe i bardziej ciekawskie.
Poza tym las o poranku wygląda prześlicznie.


21 marca był Międzynarodowym dniem Lasu, ich znaczenie dla przyrody jest nieocenione, jest wiele powodów dla których warto odwiedzać las :

- po pierwsze ze względu na jonizację powietrza która pozytywnie wpływa na nasz organizm szczególnie w lasach iglastych ale również w lasach mieszanych,

- spacery/ aktywność na świeżym powietrzu poprawia nasze samopoczucie, ujawniają się endorfiny


- powietrze w lesie jest wyjątkowo czyste, wolne od zanieczyszczeń, dotleniamy nasz organizm, wdychamy też uwalniane przez rośliny olejki eteryczne które też mają pozytywny na nas wpływ,


- o walorach przyrodniczych wspominać już nie muszę, możemy spotkać wiele ciekawych roślin i zwierząt, warto zabrać ze sobą aparat, kto ma też lornetkę.

Do przejrzenia : 

<<< Spis wszystkich wpisów z tego bloga >>>


Troszkę mnie nie nie było ale już wróciłem :)
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...