19 kwietnia 2015

Śpiewający na wiosnę rudzik w lesie (94)

      Słychać go było już z daleka ale dopiero jak byłem od niego z 3 metry zauważyłem na której dokładnie gałązce siedział, wszystko przez zasłaniające go zarośla. Był bardzo spokojny, pozwolił przez dłuższą chwilę na obserwacje z dość bliska. W ten sposób powstało parę zdjęć. 

Znalazłem też krótkie nagranie jego głosu.     Szkoda, że ta pogoda jest ostatnio taka  zmienna, szczególnie nie lubię tych wiatrów i arktycznego powietrza, nie chce się w taką pogodę spacerować a tak wiele się teraz dzieje przecież...
Pozdrawiam serdecznie
Damian
Propozycje do przejrzenia innych stron z bloga :

7 kwietnia 2015

Bażant, Bażant łowny (93)

Gatunek itrodukowany w Polsce, sprowadzony w XVI wieku w celach łowieckich,  pochodzi głównie z Chin. Przystosował się do naszego warunków, jednak jego populacja jest  wzmacniała poprzez wypuszczanie bażantów z hodowli. Występuje na terenach rolniczych  z osłonami w postaci zakrzaczeń, zagajników z wysokim  podszyciem, na nieużytkach. Noce lubi spędzać na drzewie.

Zazwyczaj nie udawało mi się zrobić żadnego zdjęcia bażantowi, tym razem nie uciekał gwałtownie na mój widok co pozwoli na wykonanie kilku zdjęć. Odległość jednak była spora i z całej serii wybrałem kilka na których nie był w cieniu drzew a za to w  dobrym świetle bo było już po 17 godzinie jak je spotkałem.


Nieoczekiwanie pojawiła się też samica, był bardziej płochliwa od samca, szybko się schowała. Nie ma tak  kolorowego upierzenia jak samiec przez co łatwo odróżnić płcie u tego gatunku.

Samica z lewej, samiec bażanta z prawej.

W sieci znalazłem film z wypuszczania bażantów przez koło łowieckie z udziałem dzieci, zainteresowanym zostawiam link:
https://www.youtube.com/watch?v=MT45VXiViL8 , ciekawsze fragmenty są od 3:40 min.
Umieszczam sam link żeby wpis długo się nie otwierał.

Pozdrawiam serdecznie :-)
-Damian
Propozycje do przejrzenia innych stron z bloga :
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...