21 kwietnia 2014

Ptasie trele - odgłosy kosa (70)   Wyśpiewuje o pranku i wieczorem dość charakterystyczną piosenkę, dość łatwo odróżnić jego śpiew. Przyjemnie się go słucha, dla osób lubiących ptaki śpiewające to materiał do zapamiętania i rozróżniania jego odgłosów.

Kos, Common Blackbird, Turdus merula.

Zdjęcia i nagranie kosa z dzisiejszego wieczora, tuż przed zachodem słońca ok 19.00 


Dla zainteresowanych, również dłuższe nagranie z xenocanto.orgDla zainteresowanych do przejrzenia : 

<<< Lista tytułów wszystkich wpisów z bloga >>>

<<<< Zaobserwowane ptaki >>>>
Dziękuję za wizytę i pozdrawiam

13 kwietnia 2014

Zazieleniło się w kwietniu (69)


     Tak wczesnej wiosny nie pamiętam, liście zaczęły się rozwijać o 2-3 tygodnie wcześniej. Takie widoki jakie dziś z reguły mogłem obserwować pod koniec kwietnia. Rok temu z kolei ( dokładnie 11.04.14 ) na Mazowszu leżał jeszcze śnieg a w tym roku mamy bardzo wczesną wiosnę.


     Podczas takiej wędrówki po lesie kiedy nie rozwinęły się całkowicie liście w koronach drzew, możemy zobaczyć więcej, jak choćby na zdjęciu powyżej gniazdo ptaka drapieżnego, poza tym spostrzegłem wiele dziupli, które mogą zostać zamieszkane

    W ptasi świecie wiele się dzieje, od śpiewów, cały las aż huczy. Ptaki w miejscu nie usiedzą, ciągle w ruchu. Nie udało mi się jeszcze zaobserwować jednocześnie tak jak dziś tak wielu gatunków dzięciołów bo nad moją głową  przelatywały parami dzięcioły czarne, zielone i duże, cały czas hałasowały, zdjęć im zrobić jednak był nie sposób.
Nawet zięby do tej pory, które były mało płochliwe, stały się ostrożne i prostego zdjęcia sobie zrobić nie dały. 
Mają bardzo melodyjną i prostą do rozpoznania piosenkę o czym nagranie poniżej:

Zięba, Common Chaffinch (Fringrilla coelebs)Dla zainteresowanych do przejrzenia : 

<<< Lista tytułów wszystkich wpisów z bloga >>>

<<<< Zaobserwowane ptaki >>>>Pozdrawiam serdecznie
Damian

1 kwietnia 2014

Zwiastun wiosny - zawilec gajowy (68)

   Wczesną wiosną możemy  właśnie spotkać  w lesie zawilca gajowego.  Pięknie wyglądają całe białe połacie tej roślinki ale takowej nie udało mi się spotkać, jedynie małe skupiska, którego zdjęcia jednego  z nich właśnie zamieściłem
   W lesie cały czas śpiewają ptaki, aż miło posłuchać, to dobry moment na spacery po lesie, póki jeszcze nie ma liści możemy zobaczyć więcej ptaków i spróbować nauczyć się rozpoznawać je po głosie, tak więc ruszajmy do lasu !

 Zawilec gajowy

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wizytę :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...